Jak przygotować dom na wyjazd, gdy zostawiasz kota z petsitterem

Jak przygotować dom na wyjazd, gdy zostawiasz kota z petsitterem

Stało się. Wyjeżdżasz i zostawiasz kota pod opieką petsittera. Jedyne co zostało do zrobienia przed podróżą, to przygotowanie domu na Twoją nieobecność.

Obok zdrowia i dobrego samopoczucia twojego zwierzaka, najważniejsze jest jego bezpieczeństwo. W tym artykule podpowiem jak przygotować dom na wyjazd, gdy zostawiasz kota pod opieką petsittera i na co zwrócić szczególną uwagę, aby mieć pewność, że mieszkanie jest odpowiednio zabezpieczone.

Jak przygotować dom na wyjazd, gdy zostawiasz kota z petsitterem

Zamknij dokładnie wszystkie okna

Twój kot będzie sam w mieszkaniu przez większość dnia. Mogą przyjść mu do głowy rozmaite pomysły na umilenie i urozmaicenie sobie czasu. Opiekunka spędzi z nim kilkanaście minut, ale przez resztę dnia będzie się nudził. Nie trzeba wiele aby zainteresował się tym, co zobaczy za okienną szybą. Stąd już tylko krok do próby wydostania się przez uchylony lufcik. Nawet jeśli nie próbował tego do tej pory i tak dla bezpieczeństwa zamknij szczelnie wszystkie okna.

Jak przygotować dom, gdy zostawiasz kota z petsitterem

Usuń śmieci i zmyj naczynia

Wyrzuć wszystkie śmieci i schowaj rzeczy które kot może zrzucić albo rozbić. Zmyj naczynia i zostaw pusty zlew. Dzięki tym drobnym zabiegom zmniejszysz do minimum szanse na zranienie się kota lub zatrucie nadpsutymi odpadkami.

Pozamykaj szafki i schowki, zabezpiecz ciasne miejsca

Zabezpiecz wszystkie miejsca, w których kot mógłby się zaklinować lub zatrzasnąć. Pozamykaj szafki, pralkę i pomieszczenia do których nie musi mieć dostępu. Opuść klapę toalety. Im bezpieczniejszy będzie dom, tym spokojniejszy będzie Twój wyjazd.

Petsitter - przygotuj dom na wizyty

Zostaw kontakt do weterynarza, książeczkę zdrowia i transporter kota

Jeśli Twój kot nie ma chronicznych albo nawracających dolegliwości, niemal na pewno spędzi czas Twojej nieobecności w zdrowiu. Mimo to przekaż opiekunce kontakt do zaufanego weterynarza. Dzięki temu w razie potrzeby szybko zareaguje i kot znajdzie się we właściwych rękach.

W łatwo dostępnym miejscu zostaw też książeczkę zdrowia zwierzaka. Przy ewentualnej wizycie u weterynarza pomoże w podjęciu odpowiedniego leczenia. Upewnij się też, że koci transporter jest pod ręką. Dzięki temu, w razie nagłego wypadku opiekunka sprawnie poradzi sobie z sytuacją.

Jak przygotować dom na wizyty petsittera

Zostaw odpowiedni zapas karmy i żwirku

Zostaw odpowiedni zapas jedzenia i żwirku dla kota. Opiekunka może też kupić rzeczy potrzebne dla podopiecznego. Jeśli tak ma się stać potrzebne będą Twoje instrukcje dotyczące zakupów.

Opowiedz o zwyczajach kota i specyficznych zachowaniach

Każdy kot ma swoje charakterystyczne zwyczaje i zachowania. Opowiedz o nich opiekunce. Opieka przebiegnie wtedy bez niespodzianek. Jeśli Twój kot lubi wybiegać na klatkę schodową gdy ktoś wchodzi do mieszkania, uprzedź o tym opiekunkę. Będzie szczególnie uważna przy wchodzeniu, a Twój zwierzak bezpieczny.


Przed wyjazdem rzuć jeszcze raz okiem na mieszkanie. Nie zostawiasz niczego przypadkowi, bo wiesz już jak przygotować dom na wyjazd. Przygotowałeś bezpieczną przestrzeń, a towarzystwa dotrzyma kotu zaufana opiekunka. Możesz teraz spokojnie wypocząć na wakacjach, lub skupić się na pracy jeśli wyjeżdżasz służbowo.


Related Posts

O czym musisz opowiedzieć opiekunce dla psa, przed pierwszym spacerem

O czym musisz opowiedzieć opiekunce dla psa, przed pierwszym spacerem

Przed Tobą i Twoim podopiecznym pierwsze spotkanie z opiekunką zwierząt. Nareszcie będziesz miał pomoc w wyprowadzaniu psa. Co za ulga. Spokojnie zajmiesz się pracą albo innymi zajęciami, z którymi do tej pory kolidowały spacery. Jesteś też pewnie trochę zaniepokojony mimo że wybrałeś opiekunkę, która nie […]

Więc mówisz, że nie potrzebujesz osoby do wyprowadzania psa. A może jednak?

Więc mówisz, że nie potrzebujesz osoby do wyprowadzania psa. A może jednak?

Gdy zapytałam kilku moich klientów, dlaczego akurat teraz zatrudnili osobę do wyprowadzania psa, dostałam zaskakujące odpowiedzi. Niektórzy opowiadali, że nie przyszło im wcześniej do głowy, że istnieje ktoś kto profesjonalnie może zastąpić ich w opiece nad psem. Inni, że hamowały ich błędne przekonania o potrzebach […]