Jak zatrudnienie profesjonalnego petsittera może ci pomóc?

Jak zatrudnienie profesjonalnego petsittera może ci pomóc?

Odpuszczasz wyjazd na weekend. Nie wychodzisz po pracy ze znajomymi na miasto. Znowu odrzucasz zaproszenie od przyjaciół, których nie widziałeś już jakiś czas.

Brzmi znajomo?

Jak każdy właściciel zwierzaka zastanawiałeś się więcej niż raz czy możesz sobie pozwolić na wyjazd, wyjście ze znajomymi albo zostanie w pracy po godzinach. W końcu masz psa lub kota, który czeka na Ciebie w domu.

To jasne, że potrzebujesz trochę czasu dla siebie. Tylko jak masz pozbyć się wyrzutów sumienia, gdy widzisz smutne oczy za zamykającymi się za Tobą drzwiami od mieszkania?

Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Zatrudnij petsittera!

Jak zatrudnienie profesjonalnego petsittera może Ci pomóc?


1. Wybierasz alternatywne rozwiązanie


Gdy potrzebujesz opieki dla swojego zwierzaka, masz do wyboru kilka opcji. Możesz oddać go do hotelu, w którym spędzi czas do Twojego powrotu w towarzystwie innych zwierząt lub poprosić o opiekę rodzinę lub znajomych, licząc że w ostatniej chwili nie wyskoczą im inne plany. Alternatywą dla tych rozwiązań jest zatrudnienie profesjonalnego petsittera.


2. Twój zwierzak jest bezpieczny i ma dobre samopoczucie


Pod opieką petsittera Twój zwierzak zostaje w swoim domu. W miejscu, które jest znajome i bezpieczne. Opiekunka będzie zajmowała się nim dokładnie wypełniając Twoje zalecenia i dostosowując swoje postępowanie do jego przyzwyczajeń. W czasie wizyty poświęci mu maksimum uwagi.

Zatrudnienie profesjonalnego petsittera da Ci pewność, że wszystkie wymagania związane z opieką będą skrupulatnie respektowane, a dzięki pozostaniu w domu, stres zwierzaka spowodowany rozstaniem z Tobą zostanie zminimalizowany.


3. Z petsitterem jest wygodniej


Zatrudnienie petsittera jest wygodne. Nie musisz organizować transportu zwierzaka do hotelu, ani zastanawiać się jak odwdzięczyć się znajomym za opiekę. Łączysz też dwie ważne sprawy. Opiekunka nie tylko zajmie się Twoim pupilem, ale upewni się podczas wizyt, że w Twoim domu wszystko jest w porządku. Tym sposobem masz dwa zmartwienia mniej.


4. Ty jesteś szefem


Większość kocich i psich rodziców ma bardzo konkretne wymagania dotyczące opieki nad ich pupilem. Dlatego przed pierwszą wizytą opowiedz opiekunce dokładnie o swoich oczekiwaniach.

Jeśli na przykład Twój pies zawsze zabiera na spacer swoją ukochaną zabawkę, petsitter zabierze ją również. Jeśli ulubionym zajęciem Twojego kota jest siedzenie na kolanach, to opiekun właśnie tak spędzi z nim większość czasu. Podawanie Twojemu psu smakołyków, lub innych przekąsek między posiłkami jest ściśle ograniczone? Petsitter zawsze zastosuje się do Twoich zaleceń.


5. Znajomi i rodzina nie zaczną Cię unikać


Powierzenie pierwszy raz opieki nad psem lub kotem komuś innemu jest zawsze trudne. Gdy rozważasz co zrobić ze swoim pupilem gdy nie możesz zająć się nim sam, Twoim pierwszym pomysłem jest znajomy albo ktoś z rodziny.

Ok, poproszenie takiej osoby raz czy dwa o pomoc jest super. Ale jeśli zdarza się to częściej, w końcu może zrobić się niezręcznie. Twoi znajomi i rodzina odetchną z ulgą, jeśli nie będziesz ich obciążał opieką nad swoim zwierzakiem, a Ty nie będziesz musiał się zastanawiać jak się im odwdzięczyć.


6. Oszczędzasz czas


Żyjemy coraz szybciej. Praca, dom, dzieci, zakupy, porządki, a do tego pies, który czeka na długi spacer. W czasie zabieganego tygodnia, trudno czasem wygospodarować dla niego nawet krótką chwilę.

Dzięki spacerom z petsitterem Twój pies w ciągu dnia będzie miał towarzystwo, wybiega się i załatwi potrzeby. A Ty po powrocie z pracy będziesz miał wybór. Możesz przespacerować się z nim dla relaksu, albo zostać w domu, bo był już na spacerze.


7. Pozbywasz się poczucia winy


Świadomość, że Twój pies spędził trochę czasu z opiekunką na spacerze, pomoże nieco złagodzić poczucie winy, które często odczuwają pracujący właściciele. Zamiast się o niego martwić, obejrzysz zdjęcia zadowolonego pyszczka, przesłane przez opiekunkę smsem.


8. Opieka nad domem i jego bezpieczeństwo


Opiekunka, poza spędzeniem czasu z Twoim zwierzakiem, może zająć się domowymi drobiazgami, jak podlanie kwiatów lub ogrodu i wyjęcie poczty ze skrzynki. Podczas codziennych wizyt zwróci też uwagę, czy w domu wszystko jest w porządku. Gdyby pojawiła się awaria wymagająca pilnej interwencji, np. cieknąca z pękniętej rury woda, zajmie się także tym.

Regularnie pojawiająca się podczas Twojej nieobecności osoba sprawi także, że mieszkanie nie będzie wyglądało na opuszczone i będzie mniej atrakcyjnym celem dla złodziei.


9. Spokój ducha


Zatrudniając profesjonalnego petsittera masz pewność, że pracujesz z doświadczoną, kochającą zwierzaki osobą. Profesjonalistką, która nie zapomina o wizytach, nie odwołuje ich w ostatniej chwili i jest u Twojego zwierzaka zawsze na czas, opiekując się nim dokładnie tak jak prosiłeś.

Profesjonalna opiekunka zajmuje się zwierzętami z troską i odpowiedzialnością, nie tylko dlatego, że praca z nimi to według niej najlepszy możliwy zawód. Ale także dlatego że dba o dobre imię swojej firmy i wiąże z nią swoją przyszłość na lata. Nie może więc pozwolić sobie na to aby „coś poszło nie tak”.


Related Posts

O czym musisz opowiedzieć opiekunce dla psa, przed pierwszym spacerem

O czym musisz opowiedzieć opiekunce dla psa, przed pierwszym spacerem

Przed Tobą i Twoim podopiecznym pierwsze spotkanie z opiekunką zwierząt. Nareszcie będziesz miał pomoc w wyprowadzaniu psa. Co za ulga. Spokojnie zajmiesz się pracą albo innymi zajęciami, z którymi do tej pory kolidowały spacery. Jesteś też pewnie trochę zaniepokojony mimo że wybrałeś opiekunkę, która nie […]

Więc mówisz, że nie potrzebujesz osoby do wyprowadzania psa. A może jednak?

Więc mówisz, że nie potrzebujesz osoby do wyprowadzania psa. A może jednak?

Gdy zapytałam kilku moich klientów, dlaczego akurat teraz zatrudnili osobę do wyprowadzania psa, dostałam zaskakujące odpowiedzi. Niektórzy opowiadali, że nie przyszło im wcześniej do głowy, że istnieje ktoś kto profesjonalnie może zastąpić ich w opiece nad psem. Inni, że hamowały ich błędne przekonania o potrzebach […]